У Сумах презентували рух громадських ініціатив "Під контролем"

24 травня 2016
У Сумах презентували рух громадських ініціатив "Під контролем"

Всеукраїнську ініціативу «Під контролем» з боротьби проти політичної корупції у місцевих радах презентували експерти ГО «Бюро аналізу політики» у Сумському прес-клубі.

«Ідея такої ініціативи назріла давно, - говорить експерт ГО «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко. – На жаль, у Сумах, та й в інших містах також, зараз відійшли від призначення на посади керівників комунальних підприємств людей за їх професійними якостями. Преважає політична доцільність. Це не правильно і ми хочемо довести, що варто цю практику викорінювати».

Зараз у Сумах працюють 56 комунальних установ несоціального спрямування. Саме вони підлягатимуть перевірці. Експерти досліджуватимуть партійну приналежність керівника установи, хто лобіював його призначення, аналізувати цей процес в цілому. Загалом планується близько 200 таких перевірок. Відмінність нового проекту від попередніх в тому, що будуть перевірятися навіть гіпотези.

«Суми – місто невелике, тут всі знають один одного. Доволі часто про те чи інше призначення ходять чутки, от ми їх і будемо перевіряти», - говорить Віктор Бобиренко.

DSC 0835

За словами експерта, поки у Києві партія "Батьківщина" організовує антикорупційні форуми,  бюджет Сум (де при владі ця ж партія) недоотримує великі кошти, які б могли піти на розвиток і розбудову міста. Як приклад – останній гучний скандал, коли понад 4 га землі в Сумах було передано приватному забудовнику ТОВ "БФ Федорченко" без конкурсу та аукціону. Орієнтовна ринкова вартість такої земельної ділянки – 9 млн. грн. Однак ці кошти так і не надійшли до місцевого бюджету. Інший приклад – діяльність колишнього регіонала, а тепер члена депутатської групи "Воля народу", народного депутата України Ігоря Молотка. Його фірма "Харківенергоремонт" орендує ТЕЦ у м. Шостка за заниженою ціною. Втрати бюджету міста – 3 млн. грн. в рік. При цьому підприємство виграє тендери на ремонт теплових мереж, хоча мало б виконувати ці роботи власним коштом.

З метою систематизації та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів та міських голів, громадські активісти з різних міст об'єднали зусилля та оголосили про створення Всеукраїнського руху громадських ініціатив "Під контролем".

Наразі до участі в русі долучилися понад 20 організацій з усієї Україні, але цей список буде розширюватися. Членами Руху стали НУО, які послідовно останні роки боряться з корупцією у своїх містах “Тендер і Змова” (Львів), Центр громадської активності “RESULT” Вінниця, “Бюро аналізу політики” (Суми), “Степ” (Запоріжжя), “МОСТ” (Херсон), “Інститут аналітики та адвокації” (Полтава), “Свідомі” (Київ), “Центр локального самоврядування (Київська область), “Рух державотворців” (Кіровоград), “Інститут Політичної інформації” (Одеса) та інші.

Рух зосередиться на пошуку корупційних схем у міських та обласних радах всіх регіонах України. «Після виявлення фактів корупції, активісти руху передаватимуть інформацію у НАБУ та Генпрокуратуру з вимогою притягнути місцевих політиків до відповідальності. Ще одним із засобів боротьби протии корупції є публічність. Громадськість зможе ознайомитися із фактами порушень у базі корупціонерів «Барометр політичної корупції» та у Рейтингу корупціонерів політичних партій.

За додатковою інформацією звертатися до експерта "Бюро аналізу політики" Наталії Орлової: тел. + 38 (066) 536 7193, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..